Budżet i gospodarka Gdańska

Statystyki Gdańska mogą napawać dumą jego władze i mieszkańców

Pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej dla Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta

Budżet i gospodarka Gdańska – statystyki

Nie ulega wątpliwości, że Gdańsk jest jednym z najatrakcyjniejszych Polskich miast. Żeby nie być gołosłownym – warto posłużyć się nie czym innym jak rakingami i statystykami. Dla przykładu, zgodnie z doniesieniami portalu www.gdansk.pl, Gdańsk jest drugim miastem w Polsce w rankingu wydatków na komunikację publiczną. Równie ciekawą informację możemy wyczytać w jednym z innych wpisów wspomnianego portalu, który powołał się na dane opublikowane przez jeden z najpopularniejszych portali turystycznych. Mowa tu o TripAdvisorze, którego użytkownicy głosowali na najatrakcyjniejsze miasto m.in. pod względem położenia czy zabytków, jakie można napotkać zwiedzając to piękne miasto.

Gdańsk jako jedyne polskie miasto w rankingu TripAdvisor

W rankingu najlepszych do zwiedzenia miejsc na świecie Gdańsk uplasował się na niezwykle wysokiej, zasczytnyej wręcz piątej pozycji. Warto dodać, że Gdańsk to jedyne miasto, jakie mogliśmy ujrzeć we wspomnianym rankingu. Pierwsza dziesiątka wspomnanego zestawienia prezentowała się jak poniżej.

W rankingu znalazły się:

  1. Ishigaki, Japonia
  2. Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone
  3. Nairobi, Kenia
  4. Halifax, Kanada
  5. Gdańsk, Polska
  6. San Jose, Kostaryka
  7. Ryga, Łotwa
  8. Rovinj, Chorwacja
  9. Nerja, Hiszpania
  10. Casablanca, Maroko

Nawet najwięksi przeciwnicy Gdańska muszą przyznać, że jest to nie lada wyczyn władz Gdańska. To w dużej mierze przecież właśnie dzięki nim możemy poszczycić się tak wspaniałym osiągnięciem. Tragicznie zmarły Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz – z dumą przypominał, że w 2017 r. roku Gdańsk zajął trzecie miejsce w plebiscycie European Best Destination. Utrzymywanie stałego, wysokie poziomu w tego rodzaju plebiscytach z pewnością może napawać dumą nie tylko mieszkańców Gdańska, ale również Gdyni, Sopotu i wszystkich okolicznych trójmieskich miast!

Budżet Gdańska – garść statystyk

Przechodząc do budżetu Gdańka, warto zobrazować jego ogromny potencjał finansowy kilkoma statystykami. Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez najpopularniejszy gdański portal, dochody budżetowe Gdańska w 2021 r. wyniosły 4 305 805 tys. zł! Co przy tym istotne, wydatki budżetowe Gdańska w 2021 r. wyniosły znacznie mniej, bo 4 166 813 tys. zł. Ciekawa statystyka odnosi się również do dochodów własnych Gdańska w 2021 r., które oscylowały w granicach 3 357 037 tys. zł. Z drugiej strony, jeżeli przyjrzymy się wydatkom majątkowym Gdańska w w tym samym roku, wyniosły one „jedynie” 566 809 tys. zł. Różnica jest naprawdę spora!

Gospodarka Gdańska – kolejny powód do dumy

Gospodarka Gdańska również jest tym, czym mogą poszczycić się jego władze oraz mieszkańcy. Świadczą o tym m.in. statystyki dotyczące podmiotów gospodarczych czy PKB na mieszkańca. Jeżeli mowa o liczbie podmiotów gospodarczych na terenie Gdańska, w 2021 r. ich liczba wynosiła bagatela 86 913! Równie imponujący jest stosunek Produktu Krajowego Brutto na 1 mieszkańca Tójmiasta w 2019 r. Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez gdański portal. PKB na 1 mieszkańca Trójmiasta w 2019 r. wyniósł 89 995 zł. Ciekawostką jest, że w kontekście obrotów handlowych Gdańska w 2020 r., najczęstszym kierunkiem oraz udziałem eksportu byli Niemcy, aż 10,7%! Jeżeli mowa o imporcie, w 2020 r. najczęstszym kierunkiem była Rosja, a ich udział wyniósł aż 46,9%!

W kolejnych wpisach przybliżę Wam nieco więcej statystyk dotyczących zarówno Gdańska, Gdyni, Sopotu jak i innych miast sąsiadujących z Trójmiastem. Mam nadzieję, że do „przeczytania”! 🙂

Upadłość konsumencka Gdańsk, Gdynia, Sopot. SKONTAKTUJ się ze mną wypełniAJĄC formularz kontaktowy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szeroko pojętej upadłości – zapraszam do kontaktu!

Martin Treder
kontakt@upadlosc-trojmiasto.pl
504 054 720

Dodaj komentarz