O Gdyni w liczbach

A high angle shot of Warsaw in Poland during the sunset

Pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej dla Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta

O Gdyni w liczbach

Zgodnie z doniesieniami portalu www.gdynia.pl, mieszkańcy Gdyni są z najszczęśliwszymi mieszkańcami w Polsce! Oczywiście trudno znaleźć jedno, obiektywne kryterium takiego rankingu, ale sam ten fakt może napawać optymizmem. W związku z tym postanowiłem przybliżyć Wam nieco statystyk, które dotyczą tego niewątpliwie pięknego, nadmorskiego miasta. Zapraszam do krótkiej lektury!

O Gdyni w liczbach – mieszkańcy i powierzchnia

Jak podaje portal www.gdynia.geoportal-krajowy.pl, Gdynię zamieszkuje 244 969 mieszkańców. Miasto Gdynia zajmuje pod tym względem wśród polskich gmin 12 miejsce w Polsce. Jeżeli chodzi o gęstość zaludnienia Gdyni, wynosi 1 813 mieszkańców na metr kwadratowy, co klasyfikuje Gdynię na 57 miejscu wśród polskich gmin. Odnosząc się z kolei do powierzchni, powierzchnia Gdyni wynosi 135 km2, co daje naszemu pięknemu miastu 870 miejsce pod względem powierzchni gmin w Polsce.

O Gdyni w liczbach – Nieruchomości w Gdyni

Przechodząc do tematu nieruchomości w Gdyni, ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Gdyni to 8 525 zł za m2. Z kolei ceny mieszkań na rynku wtórnym w mieście Gdynia wynoszą 7 881 zł za m2. Odnosząc się do ilości mieszkań w Gdyni, na 1000 mieszkańców w tym nadmorskim mieście przypada około 480 mieszkań. Pod tym względem Gdynia zajmuje 54 miejsce wśród gmin w Polsce. Ciekawa statysyka odnosi się do ilości przedszkoli w Gdyni. Szkół podstawowych ogółem w mieście Gdynia jest aż 46, co daje Gdyni 16 miejsce wśród wszystkich polskich gmin.

Liczby nie napawają optymizmem

Nie jest tajemnicą, że liczba mieszkańców naszego kraju maleje. Pomimo rzekomych prób podniesienia współczynnika urodzeń przez rządzących skutek jest wręcz przeciwny. Jak informuje portal www.trojmiasto.pl, zgodnie z informacjami opublikowanymi przez GUS liczba mieszkańców w 2020 r. i pierwszej połowie 2021 r. w Trójmieście zanotowano spadek ludności. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że wzrost liczby ludności odnotowano w gminach ościennych. Idąc dalej, w pierwszym półroczu 2021 r. liczba osób mieszkających w Polsce zmalała o 102 789. Statystyki z końca czerwca 2021 r. pokazują, że liczba mieszkańców Polski wynosiła wtedy 38 162 224. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule portalu www.trojmiasto.pl

Co to oznacza?

Biorąc pod uwagę fakt, że Gdynia i Gdańsk to jedne z najlepszych miast do życia w Polsce, powyższe informacje nie są optymistyczne. Oznacza to bowiem, że pomimo tak niekorzystnych statystyk Trójmiasto plasuje się w czołówce najszczęśliwszych polskich miast. Wnioski nasuwają się same. Coraz droższe ceny żywności, paliwa, opłat oraz innych podstawowych wydatków sprawiają, że pozostałe miasta Polski wypadają jeszcze gorzej pod względem warunków do życia niż Gdynia i Gdańsk.

W kolejnych wpisach przybliżę Wam nieco więcej Gdyni oraz liczb, które Gdyni dotyczą. Mam nadzieję, że do „przeczytania”! 🙂

Upadłość konsumencka Gdańsk, Gdynia, Sopot. SKONTAKTUJ się ze mną wypełniAJĄC formularz kontaktowy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szeroko pojętej upadłości – zapraszam do kontaktu!

Martin Treder
kontakt@upadlosc-trojmiasto.pl
504 054 720

Dodaj komentarz