Trendy społeczne i gospodarcze w Gdańsku

Trendy społeczne i gospodarcze mieszkańców Gdańska na przestrzeni ostatnich 10 lat

Pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej dla Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta

Trendy społeczne i gospodarcze w Gdańsku – obserwujemy wzrost

Gdańsk jest niewątpliwie miastem, które rozwija się niezwykle szybko. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Gdańsk jest jednym z najprężniej rozwijających się polskich miast. Jako stały bywalec tego miasta mogę śmiało przyznać, że na przestrzeni ostatnich lat gołym okiem widać pozytywne zmiany, jakie zachodzą w tym największym trójmiejskim mieście. Poniżej zamieszczam nieco statystyk, które jednoznacznie wskazują, że zachwyty nad Gdańskiem nie są bezpodstawne. O liczbie mieszkańców, podmiotów gospodarki narodowej, wynagrodzeniu, a nawet ilości złobków – nieco więcej w dalszej części wpisu.

Liczby mieszkańców Gdańska rosną

Jednym z wciąż rosnących trendów w Gdańsku jest liczba jego mieszkańców. Jak informuje portal www.gdansk.pl, na przestrzeni ostatnich 10 lat liczba mieszkańców Gdańska wzrostła o ponad 10 100 mieszkańców! Równie ciekawie prezentuje się statystyka odnosząca się do najmłodszych mieszkańców Gdańska. W ciągu ostatnich 10 lat o ponad 430 wzrosła liczba miejsc w żłobkach samorządowych. Podobnie odsetek dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym zwiększył się o ponad 19 punktów procentowych. Co więcej, liczba placówek wychowania przedszkolnego jest o ponad 128 większa, niż przed 10 laty. Interesujące wydaje się także kwestia środków przeznaczonyh na budżet obywatelski. W latach 2013-2021 kwota ta wzorła o niemal 12 milionów złotych!

Statystyki dotyczące gospodarki Gdańska

Podobnie jak liczby odnoszące się do mieszkańców Gdańska, statystyki dotyczące jego gospodarki napawają optymizmem. Żeby nie być gołosłownym, na przestrzeni wspomnianych już 10 ostatnich lat o ponad 21 600 wzrosła liczba podmiotów gospodarki narodowej. W tym czasie powstało i rozbudowano ponad 158 budynków biurowych, a a przeciętne wynagrodzenie wzrosło o ponad 2 800 zł. Żeby zobrazować gospodarczy rozwoj Gdańska wystarczy powiedzieć, że we wspomnianym okresie powierzchnia użytkowa wspomnianych budynków zwiększyła się aż o 609 200 metrów kwadratowych. Podobnie w Gdańsku liczba pracujących to wzrost o kolejne 38 000 osób. Spadło natomiast bezrobocie, które 10 lat temu było większe o niemal 2,5 punktu procentowego.

Trendy społeczne i gospodarcze w Gdańsku – nie tylko Wzrost

W wielu źródłach możemy znaleźć zdecydowanie więcej pozytywnych danych dotyczących Gdańska. O prawie 24 000 wzrosła liczba czytelników bibliotek publicznych. Długość tras rowerowych w Gdańsku na przestrzeni lat 2011-2021 to kolejne 585 km. Niestety, liczba zarejestrowanych samochodów osobowych w Gdańsku jest dziś większa niż 10 lat temu o ponad 94 000. Przekłada się to na pasażerów przewiezionych transportem zbiorowym, których dekadę temu było o ponad 94 000 więcej. Jednak możemy śmiało stwierdzić, że znaczna część polskich miast może pozazdrościć Gdańskowi tak pozytywnych statystyk i rokowań.

W kolejnych wpisach przybliżę Wam nieco więcej statystyk dotyczących zarówno Gdańska, Gdyni, Sopotu jak i innych miast sąsiadujących z Trójmiastem. Mam nadzieję, że do „przeczytania”! 🙂

Upadłość konsumencka Gdańsk, Gdynia, Sopot. SKONTAKTUJ się ze mną wypełniAJĄC formularz kontaktowy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szeroko pojętej upadłości – zapraszam do kontaktu!

Martin Treder
kontakt@upadlosc-trojmiasto.pl
504 054 720

Dodaj komentarz