Upadłość konsumencka Gdańsk

Gdańsk to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych polskich miast

Pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej dla Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta

Upadłość konsumencka Gdańsk… i nie tylko

To chyba nic dziwnego, że oprócz zamiłowania do upadłości konsumenckiej pałam nieskrywaną sympatią do Gdańska. Zgodnie z portalem www.trójmiasto.pl, Gdańska Organizacja Turystyczna i Pomorski Instytut Naukowy im. prof. Brunona Synaka podała, że w okresie letnim 2021 roku Gdańsk odwiedziła niespotykana dotychczas liczba turystów. Ciekawostką jest, że aż 80 procent turystów przybyło do Gdańska z odległych zakątków naszego kraju!

GDAŃSK TO nie tylko atrakcje, ale przede wszystkim historia i kultura

Gdańsk może się poszczycić nie tylko jego niewątpliwym urokiem, ale również bardzo ciekawą oraz zawiłą historią. Miasto przyciąga sympatyków sztuki, oferując takie atrakcje jak festiwale, muzea, kina, teatry czy filharmonia. W odróżnieniu od znakomitej większości mieszkańców Trójmiasta, oprócz wspomnianych atrakcji z Gdańskiem łączy mnie chęć pomocy osobom z jego okolic. Mam tu na myśli zarówno szeroko pojętą pomoc prawną, jak i ściśle rozumianą pomoc w upadłości konsumenckiej. Nieco bardziej niż przeciętny mieszkaniec Gdańska to największe miasto północnej Polski fascynuje mnie pod względem edukacji i biznesu. Nie ukrywam, że w przyszłości jednym z moich celów jest utworzenie biura właśnie na terenie Gdańska.

Upadłość konsumencka Gdańsk – ale co jeszcze?

Już na studiach rozpocząłem swoją biznesową i edukacyjną przygodę z Gdańskiem. Od 3 roku studiów jako praktykant zdobywałem cenne doświadczenie w jednej z kancelarii w gdańskiej Oliwie. Po kilkuletniej przygodzie nadeszła pora na nowe wyzwania. Pierwszą „prawdziwą” pracę rozpocząłem w jednej z najstarszych dzielnicy Gdańska – Gdańsku Wrzeszcz. Oprócz tego, od 2019 r. jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Osoby, które mnie znają wiedzą, że od wczesnych lat młodości uwielbiam język angielski. Stąd też pomysł na to, aby ukończyć kurs prawniczego angielskiego. Jeszcze na studiach właśnie w Gdańsku ukończyłem kurs TOLES (Test of Legal English Skills). Zwieńczeniem kursu prawniczego angielskiego było uzyskanie stosownego certyfikatu, na którym widnieje nazwa Distinction Language Center. Jednego jestem pewien – to nie koniec moich edukacyjnych i biznesowych przygód z tym pięknym miastem!

Co więcej, duża część prowadzonego przeze mnie biznesu opiera się na działalności w Gdańsku. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że na terenie Gdańska znajdują się aż 4 sądy! Są nimi: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe, Sąd Okręgowy oraz Sąd Apelacyjny. To właśnie z tego powodu wiele z podejmowanych przeze mnie czynności zawodowych skupia się na Gdańsku.

Upadłość konsumencka Gdańsk – Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ

W jednym z poprzednich wpisów opowiedziałem Wam nieco o Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku. Dlaczego właśnie ten sąd jest tak istotny, jeżeli mówimy o upadłości? Powód jest zasadniczo jeden. To właśnie w tym sądzie znajduje się wydział gospodarczy, który odpowiada za wszystkie postępowania upadłościowe z Trójmiasta i okolic. Poza tym zdarza się, że Sąd Okręgowy w Gdańsku jest właściwy do rozpatrzenia niektórych środków odwoławczych (np. zażaleń). Co istotne, Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku obejmuje swoim zasięgiem niezwykle szerokie terytorium. Najlepiej zobrazuje to obszar, który jest objęty właściwością miejscową właśnie sądu „północnego”. Postępowania dotyczące upadłości konsumenckiej, oprócz Gdańska, Gdyni i Sopotu, sąd ten prowadzi m.in. wobec mieszkańców takich miast jak Hel, Władysławowo, Puck, Jastarnia, Starogard Gdański, Tczew czy Malbork.

Jak już wspomniałem, wynika to z niezwykle obszernego zasięgu terytorialnego Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku. VI Wydział Gospodarczy tego sądu obejmuje sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Gdańsku. Dla zobrazowania, najbliżej położonym sądem okręgowym spoza Trójmiasta Sąd Okręgowy w Elblągu. Dlatego też właściwość miejscowa gdańskiego sądu okręgowego sięga kilkadziesiąt, a nawet ponad sto kilometrów od Gdańska.

Upadłość konsumencka Gdańsk, Gdynia, Sopot. SKONTAKTUJ się ze mną wypełniAJĄC formularz kontaktowy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szeroko pojętej upadłości – zapraszam do kontaktu!

Martin Treder
kontakt@upadlosc-trojmiasto.pl
504 054 720

Dodaj komentarz